یکشنبه, ١٨ آبان ٩٩

سال ۲۰۱۶: جو بایدن را در یک کوروت ۱۹۶۷ ببینید که چگونه خستگی خود را در می کند !

این مقاله در ابتدا در سال ۲۰۱۶ ، زمانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور ایالات متحده بود ، منتشر شد و ما آن را در سال ۲۰۲۰ بازگرداندیم زیرا بایدن اکنون رئیس جمهور منتخب ایالات متحده است !.

اگر به رانندگی علاقه مند هستید ، ممکن است نخواهید برای ریاست یا معاون ریاست جمهوری ایالات متحده نامزد شوید. چرا؟ زیرا سران دولت آمریکا مجاز به رانندگی در مدت حضور در دفتر کار یا شش ماه پس از ترک آن نیستند. بنابراین اگر رئیس جمهور یا معاون رئیس جمهور هستید ، باید نه سال از انتخاب شما به عنوان رئیس جمهور بگذرد تا اینکه دوباره اجازه رانندگی به شما بدهند البته اگر بلایی که سر ترامپ آمد سر شما نیاید !!.

این دقیقاً مخمصه ای است که بایدن از زمان روی کار آمدن در آن بوده است. او یک کوروت گیلاسی ۱۹۶۷ دارد که از زمان روی کار آمدن فقط سه بار مجاز به رانندگی با آن شده است. فقط سه بار. بایدن عملا رانندگی با این خودرو را باید فراموش کند !!.

کوروت ۱۹۶۷

خودروی مورد علاقه جو بایدن مدل پایه آن دارای پیشرانه ۳۹۰ اسب بخاری و مدل L88 آن دارای ۴۳۰ اسب بخار است.

از آنجایی که نام L88 را مطرح کردیم ، لازم به ذکر است که این خودرو برای مسابقه در نظر گرفته شده بود و فقط ۲۰ عدد در سال ۱۹۶۷ ساخته شد و اکنون ارزش هر کدام از این خودرو ۲٫۴ میلیون دلار قیمت دارد.

مشخصات خودرو کوروت ۱۹۶۷

موتور : توربو-جت ۴۲۷ci OHV V8
قدرت : ۲۹۱kW در ۵۲۰۰ دور در دقیقه
گشتاور : ۶۲۴Nm در ۳۶۰۰ دور در دقیقه
وزن : ۱۵۲۵ کیلوگرم
صفر تا صد کیلومتر : ۵٫۸ ثانیه
منبع