چهارشنبه, ٢٤ دی ٩٩

برای خرید یک خودروی ایرانی باید چه چیز هایی بدانیم؟

ابتدا و قبل از پرسش در مورد این سوال باید از خودتان بپرسید که میخواهید چه کاری را با یک خودرو انجام دهید؟

 میخواهید یک خودرو چه ویژگی هایی داشته باشد؟

میخواهید خودروی شما سوخت کمی را مصرف کند یا این که مصرف سوخت آن برایتان مهم نیست؟

از خودرویتان میخواهید در مسیرهای کوهستانی استفاده کنید یا نه؟

پس از این که به سوالات بالا جواب دادید، میتوانید خودروی متناسب خودتان را پیدا کنید.

مسلما میدانید که خودروهای معروف ایرانی در دوشرکت ایران خودرو و سایپا تولید میشوند. این دو شرکت با ساخت خودروهایی همچون سمند، پژو،پارس، پژو۴۰۵، پراید و انواعی از خودروهای دیگر، عمده بازار خودروی ایران را در دست دارند. اما به سوال اصلی مان بپردازیم، برای خرید یک خودروی ایرانی باید چه چیزهایی را بدانیم؟

برای جواب به این سوال باید موتور، بدنه و همچنین قطعاتی که هر کدام از خودروها دارند را بررسی کنیم که در ادامه این متن به مقایسه کلی این ویژگی از خودروها میپردازیم.

به گفته ی سایت عصر ایران، ایران خودرو عمده موتورهای ماشینش را در دو سری TU5 و EF7 تولید میکند. این دو موتور نیروی پیشرانه خودرو را تامین میکنند و باعث میشوند تا کارایی خودرو افزایش پیدا کند.

موتورTU5

موتور TU5 ساخت شرکت پژو سیتروئن هست. و در واقع مدلی ارتقا یافته از TU3 می باشد.

این موتور در ابتدا در دو مدل ۸ و ۱۶ سوپاپ تولید شد اما کم کم گزینه ی ۱۶ سوپاپ آن با قدرت ۱۰۹ اسب بخار باقی ماند. 

موتور های TU5  اخیر دارای یک پیشرانه ۴ سیلندری، ۱۶ سوپاپی به حجم ۱٫۶ لیتر هست. این موتور اولین بار بر روی خودروهای ۲۰۶ قرار گرفت از ویژگی های این موتور میتوان به استهلاک پایین آن، مصرف سوختی مناسب و توان خروجی قابل قبول اشاره کرد.

پس از آن از این موتوردر خودروهایی مثل ۲۰۶ هاچ بک، دانگ فنگ H30 کراس، پژو ۲۰۶ صندوق دار، پژو ۴۰۵ SLX ، پژو ۲۰۷ ، پژو پارس LX به کار برده شد.

به گفته وبسایت cargeek “استفاده از این موتور در خودروهاي مختلف ایران خودرو با حرف و حدیث هاي فراوانی همراه بوده , اکثر افراد این موتور را مربوط به خودروي ۲۰۶ میدانستند و استفاده در دیگر محصولات ایران خودرو را اشتباه بوده است. با توجه به اینکه با نگاه به خودرو سازان بزرگ دنیا میبینیم که آنها نیز یک موتور موفق را در مدل هاي مختلف خودرو استفاده میکنند.

حداکثر قدرت این موتور معادل ۱۰۵ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه است. و این باعث شده است تا این موتور عملکرد کم و بی سر و صدایی را از خودش نشان دهد.

به گفته سایت مکانیک همراه، این موتور به طور معمول تنها ۵.۴ لیتر در جاده‌های بین‌شهری سوخت مصرف خواهد کرد و میانگین مصرف سوخت ترکیبی آن نیز برابر ۶.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ارزیابی شده است.

همچنین شتاب صفر تا صد این موتور در خودرویی مثل ۲۰۶ با وزن ۲۵۰۰ کیلوگرم، چیزی در حدود ۱۱ ثانیه است.

ویژگی هایی مثل سر و صدای کم این موتور، مصرف سوخت پایین، استهلاک کم، قدرت مناسب، استاندارد آلایندگی بالا، شتاب بالا و قیمت رقابتی مناسب باعث شده است که خودروهایی که این موتور بر روی آن ها قرار دارد، با استقبال زیادی در ایران مواجه شوند.

درست است که این موتور بر روی خودرو های مختلفی نصب شده است، اما به گفته سایت cargeek.ir، قدرتی که این موتور بر روی اتاق ۲۰۶ از خود نشان میدهد، از همه بیشتر است.

موتوی بعدی  که میخواهیم نام ببریم، موتور EF7 است.

موتورEF7

در سال ۸۳ ایران خودرو تصمیم گرفت تا با همکاری یک شرکت آلمانی زمینه و طراحی یک موتور را فراهم کند که در سال های بعد به موتور ملی نامیده شد.

این موتور شباهت زیادی با موتورهای K4M و یا حتی TU5 دارد. اما در مقایسه با این دو موتور، تطبیق پذیری بیشتری را با گاز طبیعی یا همان CNG دارد.

این موتور دارای چهار سیلندر ۱٫۷ لیتری هست که ۱۶ سوپاپ دارد و از این نظر شباهت ظاهری با موتور TU5 دارد.

این موتور بیشتر بر روی خانواده سمند، دنا و دنا پلاس موجود هست. یکی از جدیدترین نمونه های این موتور که بر روی دنا پلاس نصب شده است، موتورEF7 توربو نام دارد و یکی از ویژگی های این موتور توربو این است که  میتوان از گیربکس های اتوماتیک در آن استفاده کرد

این موتور در واقع به گونه ای ساخته شده است که بتواند از گاز طبیعی به عنوان سوخت اصلی خودرو بهره ببرد و همین باعث شده بود تا استفاده از آن مقرون به صرفه باشد و توجه خریداران زیادی را به خودش جلب کند. طراحی این موتور سب شده است که این موتور حتی در شرایط سرد هم بتواند روشن شود و در هیچ شرایطی کارکرد موتور به بنزین وابسته نیست.

 به گفته وبسایت عصر ایران ” در سال‌های آغازین عرضه خودروهای مجهز به پیشرانهEF7، برخی از مشتریان از بروز مشکلاتی در سیستم برق و بخش‌های دیگر شاکی بوده و تعمیرکاران نیز به دلیل عدم آشنایی با برخی ویژگی‌های آن در کنار کمبود قطعات یدکی بسیار ناراضی بودند؛ هرچند اکثر این مشکلات پس از سال ۱۳۹۲ حل شد و اعتراضات نیز تا حدودی فرونشست.”

فرآیند تعمیر این موتور به دلیل پیچدگی های فنی بیشتر ممکن است کمی زمان  بر باشد. همچنین قطعات یدکی این موتور گران قیمت تراز سایر موتورهایی است که نام بردیم و ممکن است از این نظر عده ای افراد به سمت خرید ماشین هایی که این موتور بر روی آن ها نصب شده است نروند.

موتور XU7

یکی دیگر از موتورهایی که ممکن است در محصولات ایران خودرو ببنید، موتور XU7 هست.

این موتور صدای بیشتری نسبت به سایر موتورهایی که معرفی شد دارد. ایران خودرو از این موتور در خودروهایی همچون ۴۰۵ جی ال ایکس، برخی از مدل های سمند و پژو پارس استفاده کرده است.

این موتور به دلیل این که یکی از اولین موتورهایی بود که وارد بازار ایران شد، و تقریبا نزدیک به ۲۰ سال در ایران وجود داشت، عمده مکانیکی ها با تعمیر این نوع موتور آشنا هستند و همچنین قطعات این خودرو هم به خوبی در مغازه های مختلف پیدا میشود.

اما از نکات منفی این موتور این است که مصرف سوخت بالایی را دارد و همچنین به گفته سایت همراه مکانیک، خرابی بیشتری را میتوانیم در این موتور ببیتیم. به ویژه مشکلی مانند سوختن واشر سر سیلندر در این موتور بیشتر رخ میدهد.

مصرف سوخت داخل شهر برای این موتور در ۱۰۰ کیلومتر در حدود ۸ لیتر عنوان شده است و همچنین مصرف سوخت این موتور در خودروهای خارج از شهر ۶٫۸ لیتر در نظر گرفته میشود.

این مقاله ادامه دارد …