پنجشنبه, ٢٥ دی ٩٩

۱۰ مورد از ارزان ترین خودروهای سال ۲۰۲۱- قسمت دوم

همانطور که در قسمت پیش دیدید ما ۱۰ مورد از ارزان ترین خودروهایی که در حدود قیمت ۱۵ هزار دلار بودند را مورد بررسی قرار دادیم و همچنین قیمت هر یک از آن ها را عنوان کردیم. اگر آن مقاله را نخوانیده اید میتوانید بر روی این لینک کلیک کنید

در این مقاله میخواهیم ۵ مورد از خودروهایی که در سال ۲۰۲۱، عنوان ارزان ترین خودرو را به خود گرفته اند را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید

کیا ریو ۲۰۲۱

این خودرو در سال ۲۰۲۱ دوباره باز تولید شده است. این خودرو در انواع هاشبک و سدان با ظاهری جدیدتر در قسمت جلویی و قسمت عقبی، در اختیار افراد قرار گرفته است.

قیمت مدل سدان این خودرو حدود ۹۴۰ دلار ارزان تر از قیمت مدل هاشبک آن است.

دراین خودرو فقط نیروی محرکه به چرخ های جلو منتقل میشود و به نوعی این خودرو دو دیفرانسلی است. به گفته ی وبسایت CARANDDRIVE اندازه کوچک اتاق آن باعث میشود تا بتوانید کنترل خوبی را بر روی ماشین در پیچ ها داشته باشید. اما فرمان کسل کننده آن به شما فورا یادآوری میکند که چه هزینه ای را صرف نکرده اید!

یکی از اصطلاحات جالبی که وبسایت CARANDDRIVE در توصیف این خودرو نام میبرد این است که میگوید این خودرو مصرف سوختی متعادل دارد و همین امر باعث شده است تا پمپ بنزین ها از این خودرو متنفر باشند!

این خودرو از نیسان ورسا بهتر و  کمی اران تر است.

یکی از مورادی که در مدل دید این خودرو قابل  پیش بینی هست، فضای داخلی آن است اما این واقعیت که هنوزمدل های مختلف این خودرو بدون صندوق عقب هستند، واقعیت را تغییر نمی دهد.

قیمت این خودرو در حدود ۱۷۰۱۵ دلار است.

خودروی هیوندا اکسنت (Accent)

هرکس که گفته است صرفه جویی در هزینه ها جالب نیست، یک بازنده هست. فقط به این خودرو نگاه کنید!

این سدان با قدرت ۱۲۰ اسب بخار که به صورت استاندارد در گیربکس ۶ سرعته ارائه میشود، خوب به نظر میرسد.

به جای هدر رفتن قدرت اسب بخار این خودرو در عملکرد های جزئی، مدل های بروز شده ی ۲۰۲۰ و مدل های جدیدتر آن تخمین سوختی به اندازه ۳۹ MPG را شامل میشوند.

فضای داخلی آن به اندازه ی کیا  sOUL یا ریو زیاد سرگرم کننده نیست و نمیتوان گفتکه به خوبی ساخته شده است.

این خودرو دارای یک صفحه نمایش لمسی برای سرگرمی به اندازه ی ۵ اینچ است  که با بلوتوث و به صورت استاندارد کار میکند اما متاسفانه باید بگوییم که این خودرو از سیستم اتوکارپلی آیفون(Apple CarPlay) و اندروید اتو(aNDROID aUTO) پشتیبانی نمیکند.

اگرچه این خودرو قدرتمند نیست، اما باعث صرفه جویی زیادی در هزینه ها میشود.

قیمت این خودرو ۱۶۳۹۰ دلار است.

خودروی نیسان ورسا

این خودرو ایمن به نظر میرسد و هر دو قابلیت امن بودن و اقتصادی بودن را رعایت کرده است.

برخلاف دو خودرو قبل، استانداردهای ترمز اضطراری در جلو و عقب این خودرو رعایت شده است به گفته وبسایت CARANDDRIVE در این خودرو هشدار پرتوی اتوماتیک (automatic high-beams) و هشدار خروج از خط (ane-departure warning)  به خوبی رعایت شده است.

این خودرو همچنین از یک صفحه نمایش ۷ اینچی برای سرگرمی استفاده میکند، اما باید بگوییم که این خودرو هم سیستم اتوکارپلی آیفون(Apple CarPlay ) و اندروید اتو ANDROID AUTO)) را  ندارد.

قدرت اسب بخار این خودرو ۱۲۲ HP هست و دارای گیربکس سرعتی ۵ دنده ای هست.

به گفته وبسایت CARANDDRIVE اگر میخواهید احساس بهتری در شما ایجاد شود، باید بدانید که افرادی که نزدیک به ۲۰ هزار دلار برای خرید یک ماشین دیگر هزینه میکنند، آن ماشین هم به همان اندازه خودروی ورسا اسب بخار دارند، اما سیستم گیربکس cvt آن ها خسته کننده تر است!

قیمت این خودرو ۱۵۸۵۵ دلار است.

خودروی میتسوبیشی MIRAGE

به گفته سایت CARANDDRIVE این ارزان ترین خودروی سال گذشته ودومین fIDDLE برای سال ۲۰۲۱ است.

 این خودرو تنها خودرویی است که از شرکت خودروسازی میتسوبیشی ارائه میشود و برخلاف نام آن، سادگی آن هیچ توهمی  نیست.

 خودروی هاشبک میریج و میریج g4 که یک خودروی سدان است، هر دو با موتوری سه سیلندری به اندازه ۷۸ اسب بخا به حرکت در می آیند!

بله، چه باور کنید و چه باور نکنید امروزه هنوز در آمریکا خودروهایی که کمتر از ۸۰ اسب بخار باشند، وجود دارد!

این خودرو دارای گیربکس پنج سرعته ی دستی استاندار می باشد

زمانی که برای سرعت بیشتر پای خود را بر روی پدال گاز قرار میدهید، صداهایی در کل کابین شنیده میشود!

 قیمت این خودرو ۱۵۲۹۰ دلار است.

خودروی شورلت SPARK  

این خودرو مقرون به صرفه ترین و یا به نوعی ارزان ترین خودرویی است که میتوان دید.

قیمت این خودرو حتی از یک ماشین برف روب POLARIS 850CC کمتر است.

این خودرو با فاصله ی ۲۷ فوتی که از زمین دارد، صندلی های عقب آن هم پایین است و از دو درب برای سوار شدن تشکیل شده است.

بازدهی سوخت این خودرو فوق العاده است و قدرت ماشین از موتوری که به اندازه ۹۸ اسب بخار قدرت دارد تامین میشود. همچنین این خودرو گیربکسی سرعتی ۵ دنده ای دارد که به صورت استاندار ساخته شده است.

 تخمین مصرف سوخت این خودرودر حدود ۳۸ MPG در بزرگراه ها هست. اما به گفته ی وبسایت CARANDDRIVE دامنه ی آن توسط یک مخزن سوخت ۹ گلنی محدود میشود.

متاسفانه باید بگوییم که این خودرو از لحاظ ویژگی های ایمنی، ایمنی کمی را داراست و هیچ گونه هشداری برای برخورد با جلو و یا ترمز اضطراری اتوماتیک وجود ندارد، مگر این که برای این ها بخواهید هزینه ای اضافی پرداخت کنید!

برخلاف خودروی میتسوبیشی میراج، در این خودرو صفحه نمایشی ۷ اینچی و سیستم اتوکارپلی آیفون(Apple CarPlay ) و اندروید اتو ANDROID AUTO))  وجود دارد.

این خودرو کوچکترین مدل cHEVY و ارزان ترین مدل ماشین آمریکا ست

قیمت این خودرو ۱۴۳۹۵ دلار می باشد.

منبع